Ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt 2030. gada enerģijas ietaupījumu mērķa sasniegšanu, izvērtējuma mērķis ir aplūkot energoefektivitātes pienākuma shēmas līdzšinējo pieredzi, izvērtēt energoefektivitātes pienākuma shēmas paplašināšanas iespējas, kā arī tās rezultātā radīto ietekmi, lai nākošajiem, Ministru kabineta 2017. gada 25. aprīļa noteikumos Nr. 226 “Energoefektivitātes pienākuma shēmas noteikumi” atrunātajiem saistību periodiem, noteiktu potenciāli iekļaujamās nozares un atbildīgo pušu izvēles kritērijus.
Izvērtējums tiek veikts sadarbībā ar biedrību “Zaļā brīvība.”
Šīs vasaras karstākās dienas gan laikapstākļu, gan darbu ziņā pavadījām kopā ar Latvijas universitātes pasniedzēju Aleksandru Kjaksti. Esam gandarīti par iespēju nodrošināt stažēšanās vietu pasniedzējai un lepojamies, ka mūsu pētījumi sniedza jaunu pieredzi un zināšanas, kuras pasniedzēja izmantos studiju kursa “Pētniecības metodes politoloģijā” pasniegšanā.
Stažēšanās noritēja projekta Nr.8.2.2.0/18/A/010 “Akadēmiskā personāla atjaunotne un kompetenču pilnveide Latvijas Universitātē” ietvaros.
Uzsākam darbu pie izvērtējuma “Pasākuma "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" starprezultātu novērtēšana un priekšlikumu izstrāde tiesiskā ietvara un atbalsta pilnveidošanai''”.
Izvērtējuma mērķis ir izvērtēt Latvijas Sociālo uzņēmumu reģistrā iekļauto uzņēmumu atlases un atbalsta sistēmu, uzņēmumu radīto sociālo ietekmi un sniegt priekšlikumus esošā finanšu atbalsta un normatīvā regulējuma pilnveidošanai.
Tā ietvaros paredzēts plašs klāsts dažādu uzdevumu:
Programmas Interreg V-A – Igaunijas-Latvijas programmas 2014. –2020. gadam ietekmes izvērtējuma mērķis ir novērtēt, vai programmas ietvaros ieguldītie līdzekļi radīja pozitīvas pārmaiņas programmas jomā un ārpus tās.
Izvērtējums tiks veikts sadarbībā ar Baltijas studiju institūtu Igaunijā (Institute of Baltic Studies) Igaunijas Valsts koplietojamo pakalpojumu centram (State Shared Services Centre). Oxford Research Baltics nodrošinās izvērtējuma veikšanu Latvijā.